Gwiazdkowa Niespodzianka

        Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawie po raz drugi miał przyjemność wspólnie z Fundacja Ichthys zorganizować akcje pod nazwą „Gwiazdkowa Niespodzianka”.

        Akcja ta ma na celu przybliżyć ten radosny czas oczekiwania, jakim jest Boże Narodzenie. Jest to czas dzielenia się z drugim człowiekiem, niesienia radości oraz przypominania, jak ważną i niepowtarzalną istotą  jest każdy  człowiek.

        Projekt „ Gwiazdkowa Niespodzianka” zapoczątkowany został w 1990 roku w Walii przez Davida Cooke’a, który wysłał paczki potrzebującym dzieciom. Obecnie paczki są wysyłane i przekazywane przez dzieci i rodziny w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Finlandii, Szwajcarii i Nowej Zelandii.

        Na spotkanie przybyli goście z Niemiec, Kanady i Ukrainy, którzy zachęcali do okazywania miłości Bożej dzieciom na całym świecie oraz niesiania Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył taniec, śpiew oraz quiz wiedzy o Jezusie, w którym dzieci wykazały się dużą wiedzą. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe paczki oraz słodki poczęstunek.

        Najbardziej magicznym momentem było otwarcie paczek, które wywołało wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci.